Breaking News

Opony Całoroczne I Zimowe Są Dopuszczone Do Użytku Zimowego

opony zimowe

Opony całoroczne i zimowe są dopuszczone do użytku zimowego. Powodem jest to, że spełniły kryteria wydajności do użytku na śniegu i lodzie. Opony śniegowe i zimowe oraz opony całoroczne posiadają emblemat „Płatek Śniegu w Górach Trzech Szczytów”, co oznacza, że ​​spełniają te kryteria osiągów. Oznacza to, że nawet opony całoroczne mogą być bezpiecznie użytkowane zimą, podobnie jak we wszystkich innych porach roku. To sprawia, że ​​opony całoroczne są najbardziej wszechstronnymi oponami, prawdziwie całoroczną oponą, przygotowaną na każde warunki pogodowe i drogowe. Opony letnie nie są dopuszczone do użytku zimowego, przez co nie nadają się jako opona całoroczna na terenach o warunkach zimowych.

Z drugiej strony opony letnie świetnie sprawdzają się na terenach o łagodnych zimach, a jeśli w okolicy panuje klimat umiarkowany, opony letnie wystarczą do całorocznego użytkowania. Opony letnie, takie jak Nokian Tyres One, pozwalają na użytkowanie zarówno na mokrych, jak i suchych drogach, a nawet oferują nową technologię aramidowej ściany bocznej, która sprawia, że ​​opony są praktycznie odporne na przebicia. Ponadto ta opona o niskiej wytrzymałości obniży koszty paliwa, redukując emisje, co jest korzystne zarówno dla środowiska, jak i dla Twojego portfela. Te dobrej jakości opony Cię nie zawiodą.

Aby jak najlepiej wykorzystać te opony o niskim oporze toczenia, upewnij się, że zachowujesz zalecane wymiary opon dla swojego samochodu, zgodnie z zaleceniami producenta. Modele samochodów, które wymagają wymiarów 225/50R17, wymagają zatem albo 225/50R17 opon letnich, albo 225/50R17 opon całorocznych.

Ponieważ zarówno opony całoroczne, jak i zimowe są zatwierdzone do użytku zimowego, istnieje możliwość, jeśli mieszkasz w rejonie o trudnych warunkach pogodowych, albo wyposażyć swój samochód w opony całoroczne, albo zachować opony letnie i założyć opony zimowe na zimę. Wymaga to jednak zmiany opon, gdy nadejdzie zima, podczas gdy w przypadku opon całorocznych jeden komplet opon utrzymuje się przez cały rok. Oba oferują elastyczność w radzeniu sobie z różnymi rodzajami pogody, a opony całoroczne mają dodatkową możliwość radzenia sobie ze śniegiem i lodem. Dzieje się tak dlatego, że opony całoroczne są hybrydą opon zimowych i letnich, dlatego zimą sprawdzają się równie dobrze jak opony zimowe. Wykonane są również z unikalnych mieszanek gumowych, które tolerują duże zakresy temperatur, dzięki czemu sprawdzają się równie dobrze zimą, wiosną, latem czy jesienią. Z drugiej strony opony letnie nie są przeznaczone do użytkowania w temperaturach poniżej zera.

Dzięki homologacji opon całorocznych i zimowych do użytku zimowego, jeśli mieszkasz na obszarze, który wymaga opon przystosowanych do jazdy na śniegu, będziesz bezpieczny z każdym z nich. Nie wszystkie regiony w Stanach Zjednoczonych potrzebują opon, które poradzą sobie ze śniegiem, aby opony letnie były wystarczające na tych obszarach. Niezależnie od tego, czy wybierasz opony letnie, całoroczne czy zimowe, koniecznie poszukaj producenta wysokiej jakości. Ponadto upewnij się, że kupujesz opony o prawidłowych wymiarach.

Więcej informacji na temat opon całorocznych i letnich można znaleźć na stronie https://www.nokiantyres.pl/