Breaking News

Před zimou proveďte na svém autě správnou výměnu pneumatik

letní pneumatiky

Před začátkem zimy je dobré zkontrolovat, zda je váš vůz v dobrém stavu. Až přijde zima, budete již muset mít na vozidle zimní pneumatiky, abyste mohli bezpečně řídit. Vaše zimní pneumatiky musí být také v dobrém stavu. Pokud plánujete výměnu pneumatik sami, budete se muset ujistit, že zimní pneumatiky mají dostatečnou zbývající hloubku dezénu; mělo by to být více než 4 mm, aby se zajistilo, že mají dobré bezpečnostní vlastnosti. Pokud jste dole, měli byste si už před montáží pneumatik pořídit novou sadu.

To samé platí pro letní pneumatiky, které sundáte. Stojí za to také zkontrolovat jejich stav, protože si můžete také koupit nové letní pneumatiky a uložit je na ráfky. Skladovat opotřebované letní pneumatiky po celou zimní sezónu nemá smysl.

Musíte se také ujistit, že pneumatiky otáčíte podle toho, v jaké poloze byly namontovány v předchozí sezóně. Pokud byla v loňské zimě pneumatika vlevo vzadu, měli byste ji umístit na zadní přední pozici. Tím se vyrovnají případné rozdíly v opotřebení mezi ročními obdobími. Měli byste se také ujistit, že před jízdou zkontrolujete tlak v pneumatikách, a nejlépe byste měli zkontrolovat, zda jsou pneumatiky vyvážené, aby se otáčely bez jakýchkoli vedlejších sil. Pamatujte, že změnou teploty se mění i tlak v pneumatikách.

Když místo toho půjdete na pneuservis do pneuservisu a necháte je vyměnit pneumatiku za vás, budete vědět, že s vašimi pneumatikami budou zacházet profesionálové. Zkontrolují sundání pneumatik, vyčistí je a dokonce je uloží ve svém pneumatikovém hotelu. Zajistí, aby byla každá pneumatika před montáží vyvážená a aby byl tlak v pneumatikách správný, než vyjedete. Dají vám také vědět, pokud je s vašimi pneumatikami něco v nepořádku, a vědí, že je třeba pneumatiky otočit, takže označí pneumatiky, které sundají, a namontují nové podle označení z minulé sezóny.

Jejich výhodou při použití správného vybavení je, že víte, že pneumatiky byly pevně utaženy a nespadají. Jejich profesionální vybavení také nepoškodí šrouby a vymění ventily v pneumatikách, aby se ujistil, že nemáte netěsné ventily, abyste mohli udržovat správný tlak v pneumatikách. Správné pneumatiky pro zimní období jsou klíčem k zajištění bezpečné jízdy. Když opouštíte čerpací stanici pneumatik, víte také, že máte v pneumatikách dostatečný tlak vzduchu a že jsou pneumatiky pootočené a mají dostatečnou hloubku dezénu. Odborníci také nechají zkontrolovat, zda jsou pneumatiky bez poškození a bezpečně se s nimi jezdí.

Další informace o výměně pneumatik naleznete na: https://www.nokiantyres.cz/