June 3, 2023

Maker Studio Cars

Sometimes You Feel

Proč byste měli mít celoroční pneumatiky, pokud nepoužíváte zimní pneumatiky

zimní pneumatiky

Pokud žijete v oblasti, kde zažijete krutou zimu, měli byste mít na autě zimní pneumatiky. V drsných zimních podmínkách není bezpečné řídit vozidlo, které nemá pneumatiky schválené pro zimní provoz. Optimální je použití zimních pneumatik, které namontujete na vozidlo, jakmile se blíží zima. Máte také možnost používat celoroční pneumatiky po celý rok a poté vynechat výměnu mezi pneumatikami.

Někteří lidé možná nevědí, že pneumatiky, které nebyly schváleny pro zimní provoz, při poklesu teploty pod bod mrazu ztvrdnou. Tvrdá pneumatika vám nedává vlastnosti, které od pneumatiky očekáváte. Při jízdě na zledovatělém nebo zasněženém povrchu nezískáte potřebnou trakci. Takže i když venku ještě nesněží, měli byste zimní pneumatiky namontovat už při poklesu teploty blízko bodu mrazu. Nejlepší čas na výměnu je, když se teploty začnou blížit k 7 °C, protože tehdy se zimní pneumatiky stávají lepšími, i když nejsou skutečné zimní podmínky. Jediným důvodem je, že letní pneumatiky začnou tvrdě zatáčet, zatímco zimní pneumatiky zůstanou měkké.

Pokud nemáte jak sadu zimních pneumatik, tak sadu letních pneumatik a přezouváte pneumatiky mezi letními a zimními pneumatikami, měli byste zvážit zimní schválené celoroční pneumatiky. Získáte tak kompromis jak dobré letní pneumatiky, tak dobré zimní pneumatiky. Vždy bude lepší mít skutečné zimní pneumatiky, pokud máte drsné zimní podmínky, ale pokud ne, budete v pohodě s celoroční pneumatikou. Celoroční pneumatiky jsou schváleny pro zimní provoz, a proto jsou mnohem lepší než mít na vozidle letní pneumatiky, když poprvé napadne sníh.

Výhodou celoroční pneumatiky je, že jste vždy připraveni na zimu nebo na jakékoli počasí, kterému budete čelit. Takže když se vydáte touto cestou, jste vždy připraveni řídit a nikdy nebudete muset nechat auto za sebou. Ujistěte se, že jste si vybrali vysoce kvalitní prémiovou pneumatiku, protože ji budete potřebovat během sněhových, rozbředlých a ledových podmínek. Není snadné vyvinout pneumatiky, které by zvládly letní i zimní počasí, takže budete muset zajistit, aby pneumatiky, které vyberete, patřily mezi nejlepší celoroční pneumatiky dostupné na trhu. Samozřejmě také budeme muset mít řádná zimní schválení tím, že budeme mít na bočnici pneumatik symbol 3PMSF.

Protože nestřídáte letní a zimní pneumatiky, zůstanou vám pneumatiky po celý rok. Stále byste pro ně museli navštívit váš pneuservis, aby zkontrolovali stav vašich pneumatik a nechali je protočit, abyste vyrovnali rozdíly v opotřebení. Toto by mělo být prováděno častěji, pokud máte elektromobil nebo hybrid.

Více informací o celoročních pneumatikách najdete na: https://www.nokiantyres.cz/