June 3, 2023

Maker Studio Cars

Sometimes You Feel

Vyhýbejte Se Všem Nehodám A Ušetřete Peníze

zimní pneumatiky

Vyhnout se nehodám v zimním období může být obtížné, zvláště pokud na autě nemáte dobré pneumatiky. Používání prémiových pneumatik má významný dopad na bezpečnost při jízdě. Pneumatiky dokážou zajistit, že vaše vozidlo bude mít při jízdě dobrou přilnavost, a většinou se tak vyhnete nehodám.

Během zimního období musíte mít prémiové zimní pneumatiky, které vám poskytnou potřebnou přilnavost a bezpečnost při jízdě na silnicích pokrytých ledem a sněhem. Pneumatika, která není schválena pro zimní použití, vám nebude schopna poskytnout potřebnou přilnavost a trakci při jízdě na ledu a sněhu. Při jízdě s pneumatikami, které nemají správnou přilnavost, nebudete mít velkou šanci vyhnout se nehodám. Dostat auto do úplného zastavení s letními pneumatikami bude vyžadovat velmi dlouhou vzdálenost, zvláště pokud skončíte na zledovatělém přechodu. Zde dochází k mnoha nehodám, protože udusaný sníh se změní na led a způsobí problémy.

Tyto nehody na přejezdech jsou často spíše menší nehody, kdy můžete skončit s nějakými promáčklinami na nárazníku, rozbitou hlavou nebo zadním světlem a drobnými poškozeními, které karosárna opraví poměrně rychle. S tím jsou však vždy spojeny náklady. Pokud opakovaně zapojujete pojišťovací agentury, může se vám to časem prodražit. Používat své pojištění k úhradě škod je dobré v krátké době, ale pojistné se zvýší a časem se pro vás pojištění prodraží. Proto je dobré se vyhnout i malým nehodám.

Když máte smůlu a skončíte při velké nehodě, je vždy dobré mít pojištění. Pokud se však můžete vyhnout menším nehodám, vždy je lepším řešením ujistit se, že jste správně připraveni. Před příchodem zimního počasí se ujistěte, že máte na autě správné zimní pneumatiky. Tím se dostanete do pozice, kdy můžete výrazně zkrátit brzdnou dráhu i na ledu. Je-li povinné používat zimní pneumatiky při jízdě v zimních podmínkách, nemusí se pojištění vztahovat na vaši nehodu, pokud byste v zimních podmínkách jeli bez zimních pneumatik. Totéž platí, pokud jedete s pneumatikami, které nesplňují zákonné požadavky, pokud jde o hloubku dezénu.

Pneumatiky s hroty jsou lepší na jakémkoli typu ledu než pneumatiky bez hrotů. Obě budou mnohem lepší než letní pneumatiky při jízdě v zimních podmínkách. Hrotové i nehrotované jsou stejně dobré v poskytování trakce a bezpečnosti při jízdě na sněhu v zimě a oba vám pomohou vyhnout se malým i velkým nehodám.

O své pneumatiky se musíte starat a ujistit se, že jsou v dobrém stavu. Zkontrolujte, zda máte na všech pneumatikách dostatečnou hloubku dezénu a zda na nich nejsou zářezy nebo praskliny. Také je třeba zkontrolovat tlak v pneumatikách, aby bylo zajištěno, že je na správné úrovni.

Další informace o prémiových zimních pneumatikách, které vám pomohou vyhnout se zimním nehodám, naleznete na: https://www.nokiantyres.cz/